Неділя, 24.11.2024, 12:35

Кіровоградський держаний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
Кафедра методик початкового навчання 
МАтематична статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Етапи статистичного дослідження
Етапи статистичного дослідження у психології
 
     1-й етап: Статистичне спостереження – це спеціально організоване дослідження психологічних явищ, процесів, закономірностей у конкретних часово-просторових умовах відповідно до мети і завдань експерименту.
     2-й етап: Первинна обробка «сирих» статистичних даних, групування результатів спостереження, вибір та застосування статистичних методів з метою перевірки статистичної гіпотези.
     3-й етап: Аналіз результатів психологічного дослідження. Зведення – це комплекс послідовних операцій, спрямованих на упорядкування первинних статистичних даних з метою виявлення характерних рис та певних типових ознак явищ і закономірностей процесів, що досліджуються.
     Групування – поділ одиниць сукупності на групи, однорідні за певними ознаками. Розрізняють просте (за однією ознакою) та складне (за двома і більше ознаками) групування.
     Статистична таблиця – це форма найбільш раціонального, наочного та систематизованого викладання результатів зведення та групування матеріалів статистичного спостереження. Таблиця складається із підмета (статистичної сукупності тобто об’єктів або їх ознак) та присудка (показників, що характеризують статистичну сукупність).
       Правила оформлення таблиці: 1. Назва таблиці, заголовки рядків і граф мають бути чіткими, лаконічними, без скорочень. 2. У верхньому і бічному заголовках можливі скорочення. 3. Доцільно рядки і графи нумерувати. 4. Інформація у рядках має завершуватися словом „разом”. 5. Якщо клітинки таблиці не містять даних, то ставимо Х (якщо не може бути заповнено), . . . – (якщо немає відомостей), – (при відсутності інформації).
      Графік – двовимірна ілюстрація ознак вибірки у статиці або динаміці або для порівняння показників двох вибірок.
    Гістограма як графічне подання даних у вигляді прямокутників, що розташовані поряд. Дані у гістограмі подаються за результатами розбиття даних за інтервальною шкалою.
      Полігон розподілу частот будується на основі гістограми. Для цього потрібно з’єднати середини верхніх сторін гістограми. Кінці одержаної кривої з’єднуються з нижнім та верхнім значеннями меж статистичних даних. Полігон розподілу частот може бути симетричним чи асиметричним, перший із яких віддзеркалює криву нормального розподілу частот.
Категорія: Мої статті | Додав: Татьяна (17.01.2010)
Переглядів: 7044 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Sergziz  
0
<a href=http://zmkshop.ru/>металлические фишки на заказ</a>

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [8]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 79
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0